Dünyanın en büyük polimer 3D yazıcısı Factory of the Future 1.0 resmi olarak görücüye çıktı

Dünyanın en büyük polimer 3D yazıcısı Factory of the Future 1.0 resmi olarak görücüye çıktı. FoF 1.0 ismiyle duyurulan dev yazıcı, Amerika’da bulunan Maine Üniversitesi tarafından geliştirildi. Sektörde kartların yeniden dağıtılmasına neden olacağı söylenen cihaz, diğer yandan üretim tesislerinde oldukça büyük bir yer kaplayacağı için eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Dünyanın en büyük polimer 3D yazıcısı resmen geliyor!

Yazıcının özellikle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılacağı söylenirken, cihaz yalnızca 80 saat içinde sağlam bir ev inşa edebiliyor. Maine şehrinin büyük bir konut ihtiyacı olduğu da dile getirilirken, FoF 1.0’ın bu soruna ilaç gibi geleceği ve 2030 yılına kadar kentte birçok yeni binanın yapılmasına katkı sağlayacağı konuşuluyor. Bazı sektör otoriteleri ise bir yazıcının yapacağı binaların yeterinde sağlam olmayacağını iddia ediyor. Ancak bunun için ellerinde yeterli bir kanıt henüz mevcut değil.

Aynı zamanda büyük oranda geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilen yazıcı, böylece çevresel sürdürülebilirlik anlamında da faydalı olacak. Amerikan Savunma Bakanlığı gibi birçok devlet kurumunun da ürünü piyasaya çıkar çıkmaz kullanmaya başlamak istediği söyleniyor. Yeni nesil birçok farklı basım tekniğini de bünyesinde bulunduran cihazın, böylece oldukça uzun ömür olması umuluyor. Bu gelişmenin, günün sonunda kullanıcıların yararına olmasını umuyoruz.

3D yazıcı ile kök hücre basmak: Beyin travmalarını iyileştirecek!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dev cihaz iyi bir satış başarısı yakalayabilecek mi? Siz yeni nesil 3D yazıcıların geleceğini nasıl görüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x